كيفيت در اصل نه فرع

گروهي از فارغ التحصيلان پس از گذشت چند سال و تشكيل زندگي و رسيدن به موقعيت هاي خوب كاري و اجتماعي طبق قرار قبلي به ديدن يكي از اساتيد مجرب دانشگاه خود رفتند. بحث جمعي آن ها خيلي زود به گله و شكايت از استرس هاي ناشي از كار و زندگي كشيده شد. استاد براي پذيرايي از ميهمانان به آشپزخانه رفت و با يك قوري قهوه و تعدادي از انواع قهوه خوري هاي سراميكي، پلاستيكي و كريستال كه برخي ساده و برخي گران قيمت بودند بازگشت. سيني را روي ميز گذاشت و از ميهمانان خواست تا از خود پذيرايي كنند. پس از آنكه همه براي خود قهوه ريختند استاد گفت: اگر دقت كرده باشيد حتما متوجه شده ايد كه همگي قهوه خوري هاي گران قيمت و زيبا را برداشته ايد و آنها كه ساده و ارزان قيمت بوده اند در سيني باقي مانده اند. البته اين امر براي شما طبيعي و بديهي است. سرچشمه همه مشكلات و استرس هاي شما هم همين است. شما فقط بهترين ها را براي خود مي خواهيد. قصد اصلي همه شما نوشيدن قهوه بود اما آگاهانه قهوه خوري هاي بهتر را انتخاب كرديد و البته در اين حين به آن چه ديگران برمي داشتند نيز توجه داشتيد. به اين ترتيب اگر زندگي قهوه باشد، شغل، پول، موقعيت اجتماعي و ... همان قهوه خوري هاي متعدد هستند. آنها فقط ابزاري براي حفظ و نگهداري زندگي اند، اما كيفيت زندگي در آنها فرق نخواهد داشت. گاهي، آن قدر حواس ما متوجه قهوه خوري هاست كه اصلا طعم و مزه قهوه موجود در آن را نمي فهميم. پس دوستان من، حواستان به فنجان ها پرت نشود... به جاي آن از نوشيدن قهوه خود لذت ببريد

/ 15 نظر / 45 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نيلوفر

سلام مهندس ميدونی من تعصب نسبت به کسی ندارم از اونجايی که دو سال با سپاه و الانم دارم با وزرات دفاع کار ميکنم يعنی با کسايی که ادعای بچه پيغمبريشون ميشه و با ماهيت واقعی اکثريت قريب به اتفاقشون آشنا شدم و به اين مطالب رسيدم اينجا درجش کردم من هيچوقت تو زندگيم تر و خشکو با هم نميسوزونم و درک بالايی دارم همينا تابلو زدن روی ديوار که نماز اول وقت فراموش نشه و تسبيح از دستشون نمی افته ولی اگر بدونيد موقع دادن حق و حقوق من چه بلايی سرم آوردن چه دروغایی برای یه قرون دوزار که حق زحمت خالصانه من بود سر هم کردن و با عنوانشون همه رو خریدن که حقم ندن توی همه کارشون به همین ترتیب عمل میکنن!!!!!!!! تو قاموس خدا حق الناس بهش بيشتر تاکيد شده خدا در برابر حق خودش با ديده اغماض نگاه ميکنه چون به ماهيت آدما خوب آشناست تهرانيا هم و کلا همه آدما برای من محترمن شايد به خاطر همين ارزشی که بدون چشم داشت برا همه قائلم این روز

مينا

سلام حالتون خوبه؟ فارغ التحصيل شدنتون رو خيلي خيلي تبريك ميگم آقاي مهندس اجازه هست از مطالب وتصاوير وبلاگتون استفاده كنم؟ يه سوال مهم ديگه نام خانوادگي شما چيه؟

مهران قلعه نوی

مهندس سلام از ديدارتان بسيار خوشحال شدم اميدوارم موفق و مويد باشيد

پایگاه جامع اطلاع رسانی مدیران ایران

از مطالب ارزشمند وبلاگتان متشکریم خوشحال می شویم شما هم به جمع اعضای فعال پایگاه جامع اطلاع رسانی مدیران بپوندید تا به یاری هم در جهت هم افزایی و به اشتراک گذاشتن علم و تجربه و دانش مدیران دیروز و امروز و فردا سهمی هر چند کم در بالا بردن آگاهی در جامعه مان داشته باشیم .

سنجاب

سلام.وبت جالبه.يه چندباری که دنبال يه سری اطلاعات بودم خيلی کمک کرد.اول از همه پس تشکر خود را اعلاااااااااااااااااااام می داريم. منم صنايع (توليد صنعتی ) خوندمَ اوايل راضی بودم اما حالا که بازار آشفته و پر از پارتيه کار رو می بينم پشيمون می شم ازاينکه صنايع خوندم. شايد به قول اين مطلب شما بنده هم يه جورائی گرفتار ظاهر فنجونم شدم.ولی اينکه بخوای فقط به خود قهوه فکر کنی تو عمل کردن سخته.

مديريت گروههای پرشين بلاگ

با سلام. از لطف شما به جهت حضور در جلسه بسيار خرسنديم و از اينکه می توانيم در مديريت گروه شاهد کمک شايان شما باشيم . موفق باشيد .

ليلی

وبلاگ خيلی توپی داريد لطف کنيد به وبلاگ من هم سری بزنيد مطمئن باشيد پشيمون نمی شيد اگه پشيمون شديد هرچی می خوايد بگيد

میثم

واقعا زيبا و تامل بر انگيز بود. مرسی